URSZULA KONSTANTA - OHYDNY HYCEL Z ŁUKOWA - PIERWSZY WYROK

W dniu 26 czerwca 2012 roku, w siedzibie głównej NIK odbył się, panel ekspertów, w którym uczestniczyliśmy jako Fundacja oraz przedstawiciele Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt.

NIK przeprowadził kontrolę realizowania ustawy o ochronie zwierząt przez samorządy - jedna z nich odbyła się na nasz wniosek - skontrolowano działalność niejakiej Urszuli Konstanty z Łukowa, założycielki Łukowskiego Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt, która od lat odławia psy w całym prawie lubelskim i nie wiadomo co się z nimi później dzieje.
W latach 2009, 2010 i 2011 kobieta ta odłowiła prawie 1000 zwierząt, których losu nie można ustalić.

Gminy, które brały i biorą udział w tym procederze nie były zainteresowane wyjaśnianiem losu zaginionych zwierząt.

Wyniki kontroli NIK były na tyle druzgocące, że skierowano do sądu akt oskarżenia o defraudacje pieniędzy i inne przestępstwa pospolite.

Proces Urszuli Konstanty toczył się w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Wczoraj pełnomocnik kobiety złożył wniosek o wydanie wyroku skazującego. Uzgodniono również karę.
Sąd postanowił, że orzeczona zostanie kara 2 lat więzienia w zawieszeniu na trzy lata, grzywna w kwocie 4500 zł, zakaz pełnienia funkcji w stowarzyszeniu na dwa lata. Na zwrot przywłaszczonych pieniędzy będzie miała rok. Spłacanie zdefraudowanych 295 tys. zł ma monitorować kurator.
Wyrok zostanie ogłoszony 12 czerwca.

Fundacja Mondo Cane traktuje ten wyrok jako nasz sukces, to na nasz wniosek NIK przeprowadził kontrolę w ŁTPZ.
Gdyby nie ta kontrola, o ukradzionych pieniądzach, zarobionych na krzywdzie zwierząt nikt by się nie dowiedział.


Od kilku miesięcy trwa również dochodzenie z naszego doniesienia, o wyłudzanie społecznych pieniędzy za  niezrealizowane usługi i znęcanie się nad zwierzętami.
Cieszymy się, że pani hycel została publicznie napiętnowana i mamy nadzieję, że gminy przestaną finansować jej organizację.

wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/285921014883859/345796938896266/

powered by QuickCMS