Przekaż

KRS: 0000413378

Odwiedzin: osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


stat4u
Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

222017
lutego
CIĄGLE WALCZYMY Z HYCEL KONSTANTĄ
gdzie podziało się 2200 psów?

Jesteśmy dumni Warto być konsekwentnym i nie odpuszczać.

Hyclówa Konstanta ciąg dalszy. Jak wiecie łukowska prokuratura nie widziała nic złego w zniknięciu ponad 2000 psów, pomimo opłacenia opieki nad nimi przez gminy.
Nie stwierdzono, żeby przestępstwem było branie kasy publicznej za usługi, których po prostu nie ma, bo nie ma psów, ani żadnego dowodu, że ktoś się nimi zaopiekował po odłowieniu.

Napisaliśmy obszerną skargę do ministra Ziobry, Prokuratura Krajowa i Okręgowa przeanalizowała akta tego trywialnego postępowania i nakazała, jak poniżej.

PODZIELONO NASZE ZASTRZEŻENIA!!!!!!

Hycel Konstanta już została prawomocnie skazana za przywłaszczenie społecznych pieniędzy w kwocie prawie 300.000 zł, gminy nie podpisują z nią umów, dodatkowo wystawiała nielegalne faktury i musi oddać Urzędowi Skarbowemu i ZUS coś ze 150.000 zł. Mamy nadzieję, że dzięki nam już jest bankrutem i nie zbliży się nigdy do żadnego psa.

Dzisiejsze pismo to spełnienie jednej z naszych obietnic - że będziemy szukać tych biednych zwierząt do skutku.
KTOŚ ZAREAGOWAŁ I ZROZUMIAŁ NASZE ARGUMENTY po dwóch umorzeniach beznadziejnej łukowskiej prokuratury.
Dziękujemy Prokuraturze Krajowej za błyskawiczną reakcję. 

Dodane przez: Admin


222017
stycznia
SPRAWA ZNĘCANIA SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI W MORDOWNI W KUTNIE-KOTLISKACH W SĄDZIE!
wspólna interwencja Mondo Cane, Pogotowia dla Zwierząt i OTOZ Animals

19 stycznia 2017 r. o 9:00 w Sądzie Rejonowym w Kutnie odbyła się pierwsza rozprawa przeciwko Zbigniewowi M., właścicielowi schroniska "Przyjaciel" w Kotliskach gmina Kutno. Został on oskarżony o znęcanie się nad psami w prowadzonym przez siebie schronisku w Kotliskach gm. Kutno. Sprawca nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Kolejna rozprawa na której przesłuchani zostaną świadkowie odbędzie się 4 kwietnia br.

O tym że w schronisku w Kotliskach ze zwierzętami dzieje się bardzo źle wiadomo było od dawna. Gdy do „Pogotowia dla Zwierząt” zgłosili się dziennikarze stacji TVN z prośbą o przeprowadzenie interwencji pomogliśmy od razu.
W sierpniu 2015 r. odebraliśmy w dniu kontroli 20 psów, które były najbardziej skrzywdzone: poranione, wycofane, ze złamaniami i nie potrafiące normalnie się poruszać. Wraz z nami była policja, która zabezpieczyła dokumentację i dokonała oględzin psów.
Zwierzęta udało się wyleczyć i wyadoptować dzięki pomocy darczyńców.

LINK DO REPORTAŻU 
http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671…/gehenna-psow,178508.html

II część 
http://uwaga.tvn.pl/…/dlaczego-gminy-placa-za-gehenne-zwier…

Po 16 miesiącach od dnia interwencji przed Sądem Rejonowym w Kutnie stawił się Zbigniew M. właściciel schroniska dla psów. Był na Sali wraz z obrońcą. Po odczytaniu aktu oskarżenia odmówił odpowiedzi na wszystkie pytania sądu i oskarżycieli posiłkowych, między innymi Pogotowia dla Zwierząt.
Sąd Rejonowy odroczył więc rozprawę i wezwał świadków. Kolejny termin 4 kwietnia br.

Przez jeden dzień, razem z Pogotowiem dla Zwierząt i OTOZ Animals byliśmy w piekle - możecie to zobaczyć tutaj:

https://www.facebook.com/events/784500525004415/784501548337646/Dodane przez: Admin


222017
stycznia
MIŁOŚNICY ZWIERZĄT PRZECIWKO MYŚLIWYM!
Koalicja "Niech Żyją" ( w tym Mondo Cane) i inne organizacje walczą o nie niedopuszczenie do nowelizacji prawa łowieckiego

50 000 Polek i Polaków apeluje: prawo łowieckie ministra Szyszki do kosza! 

Lobby myśliwskie z ministrem Janem Szyszko na czele forsuje w sejmie skandaliczną nowelizację ustawy Prawo łowieckie napisaną przez myśliwych i dla myśliwych. Pod apelem przeciwko nowelizacji a za ochroną przyrody i ucywilizowaniem łowiectwa w Polsce podpisało się już 50 000 osób. 9 stycznia przekazano podpisy adresatowi apelu. 

Nowelizacja Prawa łowieckiego nie uwzględnia żadnych społecznych postulatów zgłaszanych od wielu lat, cementuje dotychczasowe patologie polskiego łowiectwa i tworzy zupełnie nowe problemy. 

Zgodnie z propozycjami Ministra Szyszki:

 • lista zwierząt łownych ma być tworzona nie z troską o zachowanie narodowych zasobów przyrodniczych, ale dla kultywowania tradycji myśliwskich,
 • właściciele nieruchomości nie będą mogli skutecznie sprzeciwić się polowaniom na ich własnej ziemi,
 • prawo myśliwego do polowania będzie nadrzędne wobec prawa obywateli do korzystania z lasów, łąk i jezior będących własnością społeczną,
 • dzieci nadal będą mogły brać udział w polowaniach, narażone na postrzelenie oraz na uczestnictwo w niezrozumiałym dla nich cierpieniu i zabijaniu zwierząt,
 • myśliwi w dalszym ciągu będą mogli strzelać nawet 100 metrów od naszych domów,
 • myśliwi nadal będą używać wysoce toksycznej amunicji ołowianej, zakazanej w większości krajów Europy,
 • w dalszym ciągu dopuszczone będą polowania zbiorowe, które nie spełniają ustawowych celów łowiectwa i degradują ojczystą przyrodę,
 • dzikie zwierzęta nadal będą dokarmiane, co jedynie zaostrzy problem niekontrolowanego rozrostu ich populacji,
 • psy i dzikie zwierzęta nadal będą na siebie szczute i będą umierały pod pretekstem „sprawdzianów” myśliwskich
 • myśliwi nadal nie będą przechodzić okresowych badań okulistycznych, psychologicznych i psychiatrycznych

Fundacja Mondo Cane wspiera wszystkie działania grupy Ludzie Przeciw Myśliwym i innych organizacji, które walczą z myśliwskimi patologiami.

Linki do stron, gdzie wyrażany jest protest i ujawniane patologie:


https://www.facebook.com/Ludzie-Przeciw-My%C5%9Bliwym-325356154277382/

https://www.facebook.com/Le%C5%9Bny-Patrol-LPM-1499834177006362/


Dodane przez: Admin


222017
stycznia
KOLEJNE "NIESZCZĘŚCIA" HYCLA
czyli jak konsekwentnie doprowadzamy do zaprzestania okrutnej działalności

Do tej pory w wyniku naszych działań hycel Urszula Konstanta została juz dwukrotnie prawomocnie skazana.

 1. Skazana prawomocnie z ustawy karno skarbowej -  za prowadzenie komercyjnej działalności i nie rozliczanie się  z urzędem skarbowym - do oddania  ponad 20.000 zł.
 2. ) Skazana prawomocnie za oszustwo czyli przywłaszczenie psich pieniędzy przez Sąd Okręgowy w Lublinie  - 29 grudnia  uprawomocnił się wyrok w jej sprawie, jest oszustką i złodziejką, skazaną na 2 lata w zawieszeniu na 4, grzywnę, koszty i zwrot przywłaszczonych społecznych pieniędzy. Razem jakieś 288.400 zł.:)
  Psów w liczbie 2200 dalej nie ma, ich losy są nieznane. Wystąpilismy do NIK z prośbą o kontrolę i wskazalismy gdzie szukac nieprawidłowości - znaleziono bez problemu. A ten wyrok to efekt naszego doniesienia.
 3. 10 stycznia przegrała sprawę o zniesławienie, którą założyła porządnym ludziom - zostali uniewinnieni - koszty do poniesienia około 15.000 zł
 4. Nasz sukces prawny - 11.01 Sąd Okręgowy w Lublinie podtrzymał nasze zażalenie w kwestii umorzenia sprawy karnej o znęcanie się nad zwierzętami :) - będziemy udowadniac w sądzie, że Konstanta znęcała się nad zwierzętami  i szukać 2200 psów, które zniknęły - sprawa wraca do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Łukowie

Dodatkowo komornik poinformował gminy, z którymi jeszcze ma umowy o konieczności zabezpieczenia środków finansowych, które mieli jej wypłacić z odławianie psów  na poczet egzekucji komorniczej.
Udało się też doprowadzić do zamknięcia makabrycznego punktu przetrzymań w Łukowie, gdzie przez lata Konstanta ukrywała odłowione za pieniądze psy z innych gmin.

Opłaca sie być konsekwentnym. Właściwie działalność Urszuli Konstantej jest już zakoczona, a jeszcze czeka ją odpowiedzialność karna.

Cała historia Urszuli Konstantej i naszej walki:

https://www.facebook.com/events/285921014883859/


Dodane przez: Admin


142016
grudnia
NAJLEPSZY PREZENT NA GWIAZDKĘ - OKRUTNA EWA B. - KAT Z KRĘŻELA - SKAZANA!

Odnieśliśmy zwycięstwo! Po 7 latach batalii sądowej.
Wczoraj zapadł w Sądzie Rejonowym w Grójcu wyrok w sprawie Ewy B. - osoby będącej synonimem wszystkiego co najgorsze, kata z Krężela, Maciejowic i Małego Bożego. Ewa B. została uznana za winną i skazana za znęcanie się nad zwierzętami! Po 7 latach!
Historia tej złej kobiety to po pierwsze interwencja w Krężelu i Maciejowicach - w lecie 2008 roku, kiedy to trzy organizacje ochrony zwierząt ujawniły piekło na ziemi i odebrały 214 żywych jeszcze zwierząt. Były to Pogotowie dla Zwierząt, Stowarzyszenie ARKA i fundacja EMIR (której byłam wtedy członkiem). Horror, który zobaczyliśmy prześladować nas będzie do końca życia. Znaleźliśmy zwłoki psów zjadanych przez inne psy, zagłodzone zwierzęta w szopach i oborach, brud, rozkładające się szczątki zwierząt w beczkach.
Dzięki ogromnej mobilizacji organizacji, schronisk i osób prywatnych udało się odebrać i zaopiekować ponad 200 udręczonych do granic możliwości psów. Sprawa pokazywana była w mediach ogólnopolskich.
Po 2 latach procesu, w czerwcu 2011 roku, zapadł wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności dla Ewy B. Niestety skazana odwołała się od wyroku i sprawa powróciła do sądu rejonowego do ponownego rozpatrzenia.
W międzyczasie, od początku 2009 roku, razem z nieżyjącą już Anielą Roehr ze Stowarzyszenia ARKA postawiłyśmy sobie za cel nie dopuścić do kontynuowania zbrodniczej działalności Ewy B. Spędzałyśmy w samochodzie całe godziny, szukając miejsca, gdzie Ewa B. znów zacznie dręczyć zwierzęta - nie myliłyśmy się - znalazłyśmy ją w miejscowości Kociołki, a kilka miesięcy później, w kwietniu 2009 - w miejscowości Małe Boże gmina Stromiec.
 
Przez kilka miesięcy Ewa B. zdążyła nazbierać z naiwnych gmin ponad 100 psów w kolejnym wynajętym gospodarstwie na odludziu. Ta sprawa również znalazła finał w sądzie i zaskutkowała wyrokiem skazującym. Zupełnie przypadkiem ujawniłyśmy również przestępstwo wyłudzania kredytów, za które Ewa B. także została skazana - prawomocnie. I od tego wyroku Ewa B. się odwołała. W 2012 roku obydwie sprawy wróciły do sądu rejonowego jako połączone i proces zaczął się od nowa. W sprawie tej kolejnym oskarżycielem posiłkowym stała się Fundacja Mondo Cane - kontynuowałam sprawę już jako prezes własnej fundacji, dodatkowymi oskarżycielami była Fundacja EMIR i Pogotowie dla Zwierząt.
Proces zakończył się wczoraj wyrokiem skazującym na rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata, grzywną i zakazem zajmowania się zwierzętami przez 3 lata. Oskarżona robiła wszystko by proces przeciągać, posunęła się nawet do udawanej próby samobójczej i żądała badań psychiatrycznych. Zmieniła nawet nazwisko, spodziewając się zapewne potępienia społecznego.

Jesteśmy zadowoleni z uznania oskarżonej winną, ale nasze zastrzeżenia budzi wysokość kary. Rozważamy odwołanie od wyroku w tej kwestii. Wyrok jest w zawieszeniu ponieważ przez 4 lata zdążył się zatrzeć wyrok za oszustwo i oskarżona stawała jako osoba niekarana.

Zakończenie sprawy Ewy B. - zwierzęcego kata to zasługa wielu ludzi i organizacji, w 2008 roku poza nami, organizacjami, pomagało wiele osób prywatnych, społeczność portalu Dogomania i schroniska.

Wtedy, w 2008 roku razem ujawniliśmy przestępstwo i zabraliśmy ponad 200 zwierząt, które rozjechały się po całej Polsce.

W imieniu tych biednych zwierząt dziękuję Krystynie Sroczyńskiej, Grzegorzowi Bielawskiemu, pośmiertnie Anieli Roehr, Iwonie Lewińskiej i wielu, wielu innym ludziom, których nie jestem w stanie wymienić z nazwiska.
Sprawiajmy, aby takie horrory nigdy więcej się nie powtarzały.

Dodane przez: Admin


52016
grudnia
BEZPRECEDENSOWY WYROK BEZWZGLĘDNEGO WIĘZIENIA DLA OPRAWCY

MAMY TO!

Bezprecedensowy prawomocny wyrok!
Jeden z najwyższych jakie orzeczono za znęcanie się nad zwierzętami.
Wyrok, o który walczyła Fundacja Mondo Cane.

Pies Czaruś prawie zabity siekierą przez zwyrodnialca doczekał sprawiedliwości.
1 rok 8 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, przepadek psa, 5000 zł nawiązki dla Mondo Cane i maksymalny 10-letni zakaz posiadania zwierząt!Dodane przez: Admin


192016
października
ZWYRODNIAŁA KOBIETA ZAGŁODZIŁA NA ŚMIERĆ SWOJEGO PSA
Będziemy walczyć o sprawiedliwość.

5 października podjęliśmy interwencję, po doniesieniu o skrajnie wyczerpanym i głodzonym psie,leżącym we własnych odchodach.

Sunia mieszkała ze swoją rodziną, w normalnym z pozoru domu.

Na miejscu doznaliśmy szoku. Zastaliśmy już tylko zwłoki suki w typie amstaffa, przykryte szmatą, leżące w mieszkaniu już ponad dobę!!!!

W międzyczasie młoda właścicielka, bez żadnych skrupułów prowadziła normalne życie zajmując się 3-miesięcznym niemowlakiem, narażając tym samym jego życie i zdrowie.

Nie darujemy! 
Policja wałbrzyska nie pomaga, traktuje sprawę niepoważnie mimo faktu, że złożyliśmy zawiadomienie o przestępstwie.
Po prostu nas ignorują.


NIE POZWOLIMY NA ZAMIECENIE SPRAWY OKRUTNEGO ZAGŁODZENIA BIEDNEGO PSA POD PRZYSŁOWIOWY DYWAN !

wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/570908446427803/


Dodane przez: Admin


192016
października
MAMY WYROK SKAZUJĄCY!!!!!
Oprawca, który próbował zabić psa siekierą skazany na bezwzględne więzienie.

Fundacja Mondo Cane po raz kolejny w tym roku uzyskała wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności dla oprawcy zwierzęcia.

Dziś ogłoszono wyrok w sprawie próby zabicia siekierą psa Czarusia.
Czaruś przeżył cudem, a sąd właściwie ukarał sprawcę.

1 rok i 8 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności to wyrok niecodzienny w takich sprawach. Dodatkowo nawiązka dla Fundacji i zakaz posiadania zwierząt przez maksymalny możliwy czas czyli 10 lat.

Nie było by tego sukcesu bez pomocy pana prokuratora i dwójki wspaniałych adwokatów, którzy reprezentowali nas pro bono - Mateusz Łątkowskiegi i Marty Potockiej.

Ale najważniejsze to konieczność stwierdzenia, że Fundacja to nie logo, zarząd i fajna nazwa - Fundacja to LUDZIE - najlepsi z najlepszych - Anna Cierniak i Karolina Pieprzyk z poznańskiego inspektoratu Mondo Cane, które ratowały Czarusiowe życie i doprowadziły zwyrodnialca do sądu oraz członek Zarządu Beata Żółkiewska, która codziennie całuje Czarusia na dobranoc i dba o to, żeby zaufał ludziom ponownie.

Przed nami jeszcze wiele takich spraw i z każdym takim wyrokiem jesteśmy silniejsi i bardziej doświadczeni.

Drżyjcie oprawcy! Bo my nie odpuszczamy!
 

Dodane przez: Admin


142016
października
Czarek doczeka sprawiedliwości. Jego oprawca przed sądem.

Mondo Cane - Inspektorat Poznań doprowadził przed sąd oprawce psa Czarka.

Dziś odbyła się pierwsza i prawdopodobnie ostatnia rozprawa w sprawie próby zabicia siekierą psa Czarusia.
Czaruś przeżył cudem, długo nie wiedzieliśmy czy uda się uratowac mu życie, bo ciosy siekierą w głowę psa spowodowały straszne obrażenia - pogruchotanie kości czaszki i obrzęk mózgu.
Czarek żyje i poznaje nowy świat pod opieką naszej inspektorki.
A my walczymy o sprawiedliwość.

Rozprawa przebiegła sprawnie.

Zostały wygłoszone 3 mowy końcowe - w imieniu Czarka przemawiali: Prokurator, Mecenas Marta Potocka oraz Mecenas Mateusz Łątkowski.

 
Mowy końcowe, które wygłosili,  wywołały u niejednej osoby łzy w oczach.. ❤️
Wyrok zapadnie i zostanie ogłoszony 19.10 o godz 14:10. 

Dziękujemy w imieniu Czarusia za obecność na sali wielu miłośników zwierząt.

Oskarżony nie wykazał żadnej skruchy ani cienia żalu...
Był wielokrotnie karany, jest degeneratem.

Zażądaliśmy kary 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności, grzywny, nawiązki i zakazu posiadania zwierząt na 10 lat i podania wyroku do publicznej wiadomości.

wydarzenie Czarka na FB:
https://www.facebook.com/events/140495173018538/ 

Dodane przez: Admin


112016
października
Siekiera - tanio i skutecznie. Suczka i jej dziecko nie żyją.
Inspektorat Skaryszew

Kilkanaście dni temu nasza inspektorka Katarzyna Piasecka ze Skaryszewa została wezwana na interwencję.
Jak mówi - najbardziej drastyczną w jej działalności.
 
Podradomska wieś, rodzina....
Gmina Jedlińsk.
I dwa ciałka zarąbanych siekierą psów - suczka, bo ciągle rodziła i jej córka, bo urodziła się suczką więc mogła rodzić.
 
Nie trzeba opisywać wiele - wystarczy obejrzeć nagrany przez Kasię film, który będzie dowodem przyznania sie do winy.
 
Najgorsze jest to, że nie mamy do czynienia z pijaną patologią w gumiakach.
Siekiery świadomie użył 32-latek, który w trakcie interwencji świetnie sie bawił, pytany o to, gdzie jest siekiera dowcipkował sobie, że ma wiele siekier, może tu, a może tam.
Cała rodzina - w tym kobieta - nie widziała nic złego w tym co zrobił.
 
Policja aresztowała sprawcę.
Zabezpieczono zwłoki psów i poddano sekcji.
Kasia zabrała z posesji chorego szczeniaka - niestety umarł kilka godzin później.
Dzień później odebrała dwa żywe jeszcze psy - ratując je przed niepewnym losem wśród ludzkich potworów.
 
Obejrzyjcie to nagranie - niech jedynym komentarzem do tego bedą słowa powtarzane przez Kasię kilkakrotnie:
LUDZIE!!!! CO Z WAMI???????
 
Zrobimy wszystko, żeby zetrzeć szyderczy uśmieszek z twarzy sprawcy - pomaga nam jak zwykle niezawodny mecenas Mateusz Łątkowski - zareagował błyskawicznie i zaoferował pomoc. Dlatego wierzymy w sukces.
Fundacja Mondo Cane przyłączyła się do postępowania w charaktere pokrzywdzonego.
 
Sprawa jest bulwersująca i tak trudno sobie wyobrazić, że można tak po prostu zarąbać siekierą suczkę i 3-miesięczne psie dziecko - psy, które ufały i które sie karmiło.....
 
Nawet nie próbujemy zrozumieć - pozostaje nam doprowadzić do ukarania sprawcy.

Dodane przez: AdminStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17