Przekaż

KRS: 0000413378

Odwiedzin: osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


stat4u
Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

192012
lipca
Figa czuje się lepiej. Prosimy ciągle o pomoc - leczenie będzie długotrwałe.

Stan Figi uległ poprawie niewielkiej poprawie. Najważniejsze, że poprawił się jej stan psychiczny – to bardzo ważne przy zaawansowanych chorobach skóry.
Skóra nie jest już tak silnie zapalna i czerwona. Nie ma wysięków i nie dokucza jej już świąd. Sunia co drugi dzień jest kąpana w specjalistycznych kąpielach, dostaje leki i odżywiana jest specjalistyczna karmą. Wyniki badań wskazują, że Figa ciągle ma podwyższone leukocyty, anemię, ale to naturalne przy takich stanach zapalnych.
Weterynarze oceniają, że całkowicie wyzdrowieje,  ale jest to kwestia długotrwałego leczenia (ok. 3 miesiące).
W lecznicy doktora Stolarka w Gorzowie ma doskonałą opiekę, jest wyprowadzana trzy razy w ciągu dnia i zawsze grzecznie wraca ze spaceru na swoje miejsce.

Przed Figą niestety jeszcze długa droga do zdrowia, ale wierzymy, że pomożecie w jej leczeniu. Ta psina na to zasługuje. Jest kochana i mądra.
  

Dodane przez: Admin


122012
lipca
Ubój rytualny - stanowisko Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt

W dniu 12 lipca 2012 r. odbyło się kolejne posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt.

Jedynym omawianym tematem był występujący w Polsce dualizm prawny w kwestii dopuszczalności uboju rytualnego.

Jednogłośnie przyjęte zostało stanowisko Zespołu, które wysłane zostanie do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marka Sawickiego.

Poniżej treść pisma:

                                                  Warszawa, dnia 12 lipca 2012 r.

Stanowisko Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt
w sprawie uboju rytualnego, prowadzonego na terenie Polski


W związku z niezgodnością Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 września 2004 r. w sprawie kwalifikacji osób uprawnionych do zawodowego uboju oraz warunków i metod uboju i uśmiercania zwierząt z Ustawą o ochronie zwierząt, wzywamy do podjęcia działań mających na celu unormowanie przepisów prawnych w tym zakresie.

Zgodnie z najważniejszym aktem prawnym w Polsce, jakim jest konstytucja, wszystkie akty prawne mają niższą pozycję od ustawy i powinny pozostawać z nimi w zgodzie. W hierarchii aktów prawnych ustawa stoi bezpośrednio za konstytucją, natomiast akt wykonawczy, jakim jest rozporządzenie, wydaje się na podstawie ustaw w celu realizacji tychże ustaw.
Na mocy Ustawy o ochronie zwierząt prawo polskie zezwala na uśmiercanie zwierząt kręgowych w ubojni po uprzednim pozbawieniu świadomości przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Mimo tego przepisu nadal prowadzony jest ubój rytualny ze względu na złą interpretację omawianego Rozporządzenia.

Niewątpliwie § 8 ust. 2 Rozporządzenia, mówiący o niestosowaniu ust. 1, w którym przedstawiono metody ogłuszania zwierząt, jest niezgodny z art. 34 ust. 1 ustawy.
Ponadto przedmiotowe Rozporządzenie zezwala na działanie, które wyczerpuje całkowicie przesłanki z art. 35 p. 2 Ustawy o ochronie zwierząt czyli znęcanie ze szczególnym okrucieństwem.

W związku z tą nieścisłością  wnosimy o dostosowanie treści ust.2 zpar. 8 przedmiotowego Rozporządzenia do wykładni art. 34 ust. 1 Ustawy o ochronie zwierząt.

Dodane przez: Admin


92012
lipca
FIGA - owczarek niemiecki w schronisku w Gorzowie - nużyca i inne choroby - suka umiera. Pomocy!

FIGA jest zapewne kolejną ofiarą pseudohodowców. Przypomina owczarka niemieckiego i pewnie na początku, kiedy została kupiona (za niską cenę) sprawiła wiele radości swoim właścicielom. Do czasu aż zbrzydła.

Została wyrzucona i dodatkowo wystawiona na niebezpieczeństwo, bo wylądowała na jednej z najruchliwszych ulic w Gorzowie, na trasie na Poznań.

Szczęśliwie, jakiś wrażliwy człowiek ją złapał i przywiózł do schroniska. Figa ma zmiany skórne widoczne na zdjęciach i są to silne stany zapalne na mordce oraz na podbrzuszu, w pachwinach i na łapach.
Należy wykonać badania zeskrobiny i jeśli podejrzenia potwierdzą się to sunię czeka długie i kosztowne leczenie. Jeśli jej nie pomożemy, stan zapalny obejmie całe jej ciało. Straci sierść i będzie jednym wielkim bolesnym strupem.

W ostatnich dniach jej stan się pogarsza. Musi zostac zabrana ze schroniska do lecznicy, porządnie zdiagnozowana i leczona - weterynarz schroniskowy więcej zrobić nie może. Potrzebujemy Waszej pomocy.

Mamy już dla niej miejsce i dzięki Pani Majce Jeżowskiej - kojec. Potrzebujemy wsparcia na leczenie.


Wydarzenie na FB

https://www.facebook.com/events/157779197686038/
      

Dodane przez: Admin


72012
lipca
Strona Główna
Witamy na stronie Fundacji MONDO CANE

Dziś próbnie "odpaliliśmy" stronę internetową Fundacji - mamy nadzieję, że będzie się Wam podobać.

Z góry przepraszamy za niedociągnięcia - będziemy je na bieżąco usuwać i poprawiać.

Witamy!

Dodane przez: AdminStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18