Przekaż

KRS: 0000413378

Odwiedzin: osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


stat4u
Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

122012
lipca
Ubój rytualny - stanowisko Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt

W dniu 12 lipca 2012 r. odbyło się kolejne posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt.

Jedynym omawianym tematem był występujący w Polsce dualizm prawny w kwestii dopuszczalności uboju rytualnego.

Jednogłośnie przyjęte zostało stanowisko Zespołu, które wysłane zostanie do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marka Sawickiego.

Poniżej treść pisma:

                                                  Warszawa, dnia 12 lipca 2012 r.

Stanowisko Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt
w sprawie uboju rytualnego, prowadzonego na terenie Polski


W związku z niezgodnością Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 września 2004 r. w sprawie kwalifikacji osób uprawnionych do zawodowego uboju oraz warunków i metod uboju i uśmiercania zwierząt z Ustawą o ochronie zwierząt, wzywamy do podjęcia działań mających na celu unormowanie przepisów prawnych w tym zakresie.

Zgodnie z najważniejszym aktem prawnym w Polsce, jakim jest konstytucja, wszystkie akty prawne mają niższą pozycję od ustawy i powinny pozostawać z nimi w zgodzie. W hierarchii aktów prawnych ustawa stoi bezpośrednio za konstytucją, natomiast akt wykonawczy, jakim jest rozporządzenie, wydaje się na podstawie ustaw w celu realizacji tychże ustaw.
Na mocy Ustawy o ochronie zwierząt prawo polskie zezwala na uśmiercanie zwierząt kręgowych w ubojni po uprzednim pozbawieniu świadomości przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Mimo tego przepisu nadal prowadzony jest ubój rytualny ze względu na złą interpretację omawianego Rozporządzenia.

Niewątpliwie § 8 ust. 2 Rozporządzenia, mówiący o niestosowaniu ust. 1, w którym przedstawiono metody ogłuszania zwierząt, jest niezgodny z art. 34 ust. 1 ustawy.
Ponadto przedmiotowe Rozporządzenie zezwala na działanie, które wyczerpuje całkowicie przesłanki z art. 35 p. 2 Ustawy o ochronie zwierząt czyli znęcanie ze szczególnym okrucieństwem.

W związku z tą nieścisłością  wnosimy o dostosowanie treści ust.2 zpar. 8 przedmiotowego Rozporządzenia do wykładni art. 34 ust. 1 Ustawy o ochronie zwierząt.

Dodane przez: Admin


92012
lipca
FIGA - owczarek niemiecki w schronisku w Gorzowie - nużyca i inne choroby - suka umiera. Pomocy!

FIGA jest zapewne kolejną ofiarą pseudohodowców. Przypomina owczarka niemieckiego i pewnie na początku, kiedy została kupiona (za niską cenę) sprawiła wiele radości swoim właścicielom. Do czasu aż zbrzydła.

Została wyrzucona i dodatkowo wystawiona na niebezpieczeństwo, bo wylądowała na jednej z najruchliwszych ulic w Gorzowie, na trasie na Poznań.

Szczęśliwie, jakiś wrażliwy człowiek ją złapał i przywiózł do schroniska. Figa ma zmiany skórne widoczne na zdjęciach i są to silne stany zapalne na mordce oraz na podbrzuszu, w pachwinach i na łapach.
Należy wykonać badania zeskrobiny i jeśli podejrzenia potwierdzą się to sunię czeka długie i kosztowne leczenie. Jeśli jej nie pomożemy, stan zapalny obejmie całe jej ciało. Straci sierść i będzie jednym wielkim bolesnym strupem.

W ostatnich dniach jej stan się pogarsza. Musi zostac zabrana ze schroniska do lecznicy, porządnie zdiagnozowana i leczona - weterynarz schroniskowy więcej zrobić nie może. Potrzebujemy Waszej pomocy.

Mamy już dla niej miejsce i dzięki Pani Majce Jeżowskiej - kojec. Potrzebujemy wsparcia na leczenie.


Wydarzenie na FB

https://www.facebook.com/events/157779197686038/
      

Dodane przez: Admin


72012
lipca
Strona Główna
Witamy na stronie Fundacji MONDO CANE

Dziś próbnie "odpaliliśmy" stronę internetową Fundacji - mamy nadzieję, że będzie się Wam podobać.

Z góry przepraszamy za niedociągnięcia - będziemy je na bieżąco usuwać i poprawiać.

Witamy!

Dodane przez: AdminStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16