Przekaż

KRS: 0000413378

Odwiedzin: osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


stat4u
Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

32013
marca
OGÓLNOPOLSKA MARCOWA AKCJA STERYLIZACJI

W tym roku po raz kolejny Fundacja For Animals organizuje Ogólnopolską Akcję Sterylizacji.

Fundacja MONDO CANE popiera tę akcję i namawia do korzystania z tańszych zabiegów.

Celem akcji jest popularyzacja tej humanitarnej metody ograniczenia nadpopulacji zwierząt domowych - w szczególności psów i kotów.

Akcja ma następujące zadania:

 • Umożliwienie Właścicielom psów i kotów zapisanie swojego pupila na zabieg w promocyjnej cenie.
 • Zwiększenie świadomości właścicieli zwierząt domowych (kotów i psów) na temat ich odpowiedzialności za swoje zwierzęta i ich potomstwo.
 • Pokazanie globalnego spojrzenia na nadmierne rozmnażanie się zwierząt domowych w świetle ich istniejącej nadpopulacji, bezdomności, przepełnionych schronisk, masowej i często tragicznej śmierci lub przypadków bestialskiego uśmiercania.
 • Zmaksymalizowanie liczby wykonanych zabiegów w placówkach weterynaryjnych, które przystąpiły do akcji.


Akcja potrwa zały marzec, a maksymalne ceny zabiegów, wraz z opieką pooperacyjną (zdjęcie szwów, ewentualne podawanie antybiotyków), przy zabiegach bezproblemowych są następujące:

 • Kastracja suki: mała i średnia suka waga do 35kg - 200 zł, duża suka - 250zł.
 • Kastracja kotki: 100 - 120 zł
 • Kastracja psa: mały i średni pies do 35 kg - 120 zł, duży pies - 170zł
 • Kastracja kocura: 60 zł
Lista placówek aktualizowana na bieżąco znajduje się tutaj:

http://akcjasterylizacji.pl/?lang=pl&mode=mapa&cmd=lista


Dodane przez: Admin


162013
lutego
17 lutego - Światowy Dzień Kota

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota . 

Po raz pierwszy obchodzono to święto we Włoszech w 1990 roku i od tego czasu Światowy Dzień Kota jest celebrowany jest w wielu krajach.
W Polsce święto to obchodzimy od 2006 roku.
Jego inicjatorem i pomysłodawcą był Wojciech-Albert Kurkowski, znany międzynarodowy sędzia felinologiczny i ówczesny redaktor naczelny miesięcznika KOT.

Dziś Dzień Kota obchodzą organizacje felinologiczne, organizacje ochrony zwierząt i media oraz miliony kocich wielbicieli.
Wszyscy podkreślają znaczenie kotów życiu człowieka, a także konieczność niesienia pomocy wolnożyjącym i skrzywdzonym kotom.
 
Koty zaczyna się kochać zaraz po tym jak pojawiają się w naszym życiu. Już po krótkim czasie przebywania z kotem człowiek automatycznie zaczyna być zafascynowany tym zwierzęciem.
Kot nie prezentuje szerokiej gamy zachowań wyrażających przywiązanie do człowieka, tak ja robi to pies. A jednak pojawienie się w naszym życiu kota powoduje chęć nawiązania z nim porozumienia. Człowiek nie może się powstrzymać przed obserwowaniem kocich zachowań.
Po dłuższym przebywaniu z kotem zaczynamy myśleć, że to nas spotkał zaszczyt, a każda reakcja naszego kota na to, co do niego mówimy powoduje, że uważamy go za najmądrzejszego na świecie.
 
Koty fascynowały ludzi od zawsze – w starożytności były czczone, w średniowieczuw Europie prześladowane z powodu rzekomych koligacji z diabłem. Czarny kot na drodze do dziś oznacza pecha.
Ich wyjątkowość jest jednak bezdyskusyjna. Kot to zwierzę czasem domowe, czasem dzikie, radzące sobie na naszej kanapie, na polu w stanie wolnym i w piwnicach domów w dużych miastach.
Wszędzie są dla człowieka użyteczne i zawsze zasługują na ochronę i szacunek.
 
W Światowym Dniu Kota życzymy wszystkim kotom, żeby żyły tak, jak chcą, a ludzie im w tym nie przeszkadzali.
Niech znikną choroby wynikające z warunków życia, niech ludzie opanują niekontrolowane rozmnażanie kotów i nauczą się je szanować, jako ważną część ekosystemów miejskich.
 
Niech żyją koty!

I ludzie, którzy im pomagają…. 

 

Dodane przez: Admin


72013
lutego
Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt w sprawie targu w Skaryszewie
Posłowie w obronie koni sprzedawanych na polskich targach.

6 lutego odbyło się kolejne posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt, poświęcone w całości zbliżającym się targom koni w Skaryszewie. Tegoroczny targ odbędzie się 18 lutego.
Na spotkanie z parlamentarzystami zaproszeni zostali:
 
- Fundacja TARA
- Fundacja Mondo Cane
- Fundacja PEGASUS
- Fundacja VIVA
- Stowarzyszenie Komitet Przystań Ocalenie
- Pogotowie dla Zwierząt
- Komenda Główna Policji
- Główny Inspektorat Weterynarii
- Główny Inspektorat Transportu Drogowego
 
W Polsce ciągle sprzedaje się na targach żywe zwierzęta, w warunkach urągających wszystkim cywilizowanym zasadom traktowania zwierząt.
Większość targów to miejsca, gdzie za nic ma się przepisy prawa, a już najmniej Ustawę o ochronie zwierząt.
Najsłynniejszym i największym targiem końskim są niesławne  Wstępy w Skaryszewie. To jednocześnie najstarszy targ, o tradycjach sięgających 1633 roku.
Według informacji Urzędu Miasta Skaryszew corocznie na Wstępach na sprzedaż wystawianych jest do 1.500 koni, a na jarmarku pojawia się ponad 30.000 osób, głównie rolników. Jest to największy w Polsce i w Europie jarmark koni pociągowych, roboczych i rekreacyjnych.
Od wielu lat organizacje ochrony zwierząt starają się zwrócić uwagę władz na skandaliczne warunki na Wstępach. Fundacja TARA, fundacja Pegasus, Komitet Przystań Ocalenie są obecni w Skaryszewie co roku, dokumentując nieprawidłowości i łamanie prawa.
Lista zarzutów jest długa – dotyczą one w szczególności iluzorycznego nadzoru służb odpowiedzialnych za dobrostan zwierząt i bezpieczeństwo ludzi.
Na targach maltretowane są zwierzęta, sprzedający i kupujący są często pijani i agresywni, fałszuje się dokumenty.
Przedstawiciele organizacji zaprezentowali zebranym materiały filmowe z polskich targów, szczególnie ze Skaryszewa, z lat poprzednich.
Filmów tych żaden z posłów nie potrafił oglądać w spokoju. Ukryte kamery zarejestrowały zwierzęta spadające z samochodów podczas załadunków i rozładunków, cielaki i świnie noszone za ogon i uszy, świnie pakowane do szczelnie zamkniętych worków, przewożone w bagażnikach aut osobowych, zwierzęta poranione, bite i kopane.
W żadnym z tych przypadków nie interweniowały służby weterynaryjne, które mają obowiązek nadzoru nad targami.
Udokumentowano również agresję rolników w stosunku do wolontariuszy organizacji – niestety policja również nie realizowała swoich obowiązków. Przebywanie na targach zwierząt i rejestrowanie nieprawidłowości to ciągle bardzo ryzykowne zajęcie.
Policja nie dysponowała nigdy alkomatami, aby sprawdzać trzeźwość choć wiadomo jest wszystkim o tradycji „kwitowania” umowy sprzedaży piciem alkoholu.
 
W tym roku na targu w Skaryszewie będą z nami posłowie. Służby zobligowane zostały do właściwego wykonywania swoich obowiązków, zwiększona zostanie prawdopodobnie liczba inspektorów i funkcjonariuszy.
 
- Nie zgadzamy się na łamanie przepisów ustawy o ochronie zwierząt przez uczestników targu i służby odpowiedzialne za ich przestrzeganie – mówił podczas spotkania poseł Paweł Suski – Dlatego w tym roku, obok organizacji pro-zwierzęcych, będziemy na targu już od niedzielnego popołudnia. Będziemy się uważnie przyglądać temu, co dzieje się w Skaryszewie także w nocy.

Organizacje zgodnie twierdzą, że nie wymagają od służb bycia „po ich stronie”. Żądają „tylko” przestrzegania prawa. A jeśli wciąż będzie ono łamane – zapowiadają, że zablokują tegoroczny targ koni w Skaryszewie.
Organizacje i posłowie będą obecni na Wstępach już od 17 lutego.
Linki do filmów fundacji dokumentujących targi:

https://www.youtube.com/watch?v=ZK0XVECdIZY&list=UUPOJK1WmFX4DgoOmLVOls9A&index=26

https://www.youtube.com/watch?v=8l4Ui63NfkA&list=UUPOJK1WmFX4DgoOmLVOls9A&index=32

https://www.youtube.com/watch?v=qzcss2RtP_w&list=UUPOJK1WmFX4DgoOmLVOls9A&index=14

https://www.youtube.com/watch?v=wffRR90Inf8&list=UUPOJK1WmFX4DgoOmLVOls9A&index=2
 

Dodane przez: Admin


22013
lutego
WSPANIAŁE DZIECI, WSPANIALI NAUCZYCIELE CZYLI FUNDACJA MONDO CANE W SMOLNIKU
impreza o zwierzętach i dla zwierząt

25 stycznia gościliśmy w Szkole Podstawowej w Smolniku, w województwie dolnośląskim.

Uczestniczyliśmy w zajęciach dydaktycznych i zorganizowaliśmy konkurs plastyczno-literacki pt. "O czym marzy bezdomny pies".
Zajęcia prowadzili wolontariusze z jeleniogórskiego Inspektoratu Fundacji.

Dzieci przedstawiły do konkursu ponad 50 prac - byliśmy zaskoczeni zrozumieniem tematu i empatią uczestników.
Nasz absolutny podziw wzbudził wspaniały kontakt dzieci z nauczycielkami Panią Małgosią i Panią Dorotą.
To one dbają o to, żeby dzieci uczyły się właściwych zachowań w stosunku do zwierząt i potrafią zainteresować przyszłych dorosłych ochroną środowiska.

Prace tchną miłością i szacunkiem dla zwierząt, wręczyliśmy kilkanaście nagród, choć należały się one wszystkim uczestnikom.

Lekcję o właściwych zachowaniach w stosunku do zwierząt poprowadzili nasi nieocenieni wolontariusze z jeleniogórskiego Inspektoratu - przygotowali świetną dydaktycznie prezentację multimedialną. Dzieci reagowały bardzo żywo i uczestniczyły aktywnie w zajęciach.

W przyszłości planujemy utworzyć w szkole w Smolniku Klub Młodego Wolontariusza.

Wszystkie prace konkursowe można obejrzeć tutaj:

https://plus.google.com/photos/103931095401712183077/albums/5840402000086575505

   

  

  
Po prowadzonych przez nas zajęciach zostaliśmy zaproszeni na wieczorek poetycko-muzyczny w wykonaniu uczniów oraz absolwentów szkoły.
Występy te wywołały w nas wiele emocji i refleksji, popłynęła niejedna łza.
Dzieci śpiewały, tańczyły i grały na instrumentach, recytowały teksty znanych pisarzy i poetów oraz swoje własne.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego, co można zrobić jesli się chce, będąc dzieckiem i jak wiele pozytywnych wartości można przekazać młodzieży, gdy się jest zaangażowanym nauczycielem z powołania.

Cały koncert trwał prawie dwie godziny i nigdy go nie zapomnimy.

Szkoła w Smolniku, jej Dyrekcja, nauczyciele i dzieciaki to wzór dla innych.
Mając taką młodzież jesteśmy spokojni o przyszły los polskich zwierząt.

Dziękujemy Pani Dyrektor Beacie Czeczot, Pani Małgorzacie Michalik i Dorocie Kusibab za zaproszenie nas do swojej szkoły i zorganizowanie tak wspaniałej imprezy z udziałem mądrych i zdolnych uczniów.

To był zaszczyt gościć u Was, będziemy wracać i rozmawiac z Waszą młodzieżą, bo każda minuta w ich towarzystwie to czas procentujący na przyszłość.

  

  

Dodane przez: Admin


272013
stycznia
OPINIA nt. legalizacji uboju rytualnego
NA TEMAT RZĄDOWEGO PROJEKTU NOWELIZACJI
USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT wysłana w ramach konsultacji społecznych do MRiRW

PONIŻSZĄ OPINIĘ PRZEKAZALIŚMY DZIŚ JAKO ZAŁĄCZNIK DO OPINII FUNDACJI VIVA - ZOSTANĄ ONE PRZESŁANE DO MINISTERSTWA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI JAKO CZĘŚĆ WYMAGANYCH PRAWEM KONSULTACJI SPOŁECZNYCH:


W imieniu zarządu Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt MONDO CANE niniejszym oceniam krytycznie projekt rządowy, którego celem jest legalizacja uboju rytualnego w Polsce.

Ubój rytualny i brak zgody na jego stosowanie jest kwestią empatii i światopoglądu. I nie chodzi tu o światopogląd religijny. Nasz sprzeciw to nie występowanie przeciw mniejszościom religijnym, a jedynie wyrażenie naszego stosunku do ochrony praw zwierząt. Kwestią sumienia bowiem jest zgoda bądź jej brak  na niewyobrażalne cierpienia zwierząt wtedy, gdy można ich uniknąć.

Wszystkim wiadomo, że walka o legalizację uboju rytualnego to walka o pieniądze z eksportu. Zastanawiać jednak może fakt, że nikt nie potrafi określić wielkości i wartości tego eksportu – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odmawia udostępnienia takich danych, motywując to brakiem wiedzy na ten temat.

Stoi to w jawnej sprzeczności z uzasadnieniem projektu rządowego, gdzie MRiRW powołuje się na straty z tytułu eksportu i bezrobocie, które stanie się efektem wprowadzenia zakazu uboju rytualnego.
Uzasadnia się również chęć legalizacji bestialstwa stratami dla przedsiębiorców, którzy podpisali długoterminowe kontrakty. Również ten argument jest kompletnie chybiony – w każdym kontrakcie bowiem zawierana jest klauzula „force major” czyli tzw. „siły wyższej”. Zmiana prawa w kraju eksportera jest taką okolicznością.

Obecna wiedza naukowa w pełni potwierdza, że ubój rytualny to okrutny proceder, w którym w pełni przytomne i przerażone zwierzę jest krępowane do poderżnięcia gardła, a następnie pozostawiane w agonii na czas wykrwawiania (trwający nawet do kilku minut). To nic innego jak stosowanie wobec zwierzęcia przedśmiertnych tortur.

W niektórych krajach ubój rytualny został zakazany już w końcu XIX wieku (Szwajcaria, Saksonia). W Europie ubój bez ogłuszania jest obecnie zabroniony w Szwajcarii, Szwecji, Norwegii, Islandii, Liechtensteinie i de facto (zezwolenia nie są udzielane) w Luksemburgu, a w większości innych krajów podlega ograniczeniom i ścisłej kontroli przez państwowe służby weterynaryjne. 

W naszej opinii, niesamowita i budząca zdumienie aktywność urzędników Ministerstwa Rolnictwa to wyłącznie realizacja partykularnych interesów niektórych członków PSL i kilkunastu przedsiębiorców, w tym posła PSL, dla których zakaz uboju rytualnego wiązałby się ze stratami finansowymi.
 
Taka motywacja to jednak za mało by umieścić Polskę w gronie państw nie respektujących praw zwierząt i cofnąć ją etycznie  w mroki średniowiecza.


Katarzyna Śliwa-Łobacz
Prezes Zarządu

Dodane przez: Admin


232013
stycznia
MYŚLIWI CIĄGLE STRZELAJĄ DO PSÓW!

Są takie gminy w Polsce gdzie wbrew prawu zabija się psy, poluje się na nie, taka rozrywka….
Pamiętacie zastrzelonego bestialsko berneńczyka Lola? 
Sprawa jest w sądzie – jest szansa na wyrok skazujący.

https://www.facebook.com/
events/188864567909466/

Ale ten fakt jest nieważny dla kolegów myśliwego-mordercy. 
W tym samym kole łowieckim MAZURY z Węgorzewa, zaledwie 10 km od miejsca gdzie zastrzelono berneńczyka, strzela do psów następny ŁOWCA.
Miejscowość Kuty, gmina Pozezdrze, powiat węgorzewski…


Jest 15 styczeń tego roku.

Czteroletni Barak, mieszaniec, ukochany pies Pana Adama i jego rodziny, wraz z sunią Myszką wychodzą dziurą w ogrodzeniu, często biegają po polu, należącym do ich pana, suka wraca po godzinie, Baraka właściciele znajdują trzy godziny później pod drzwiami w kałuży krwi. Prowizorycznie tamują krwawienie i szybko zawożą do weterynarza w Giżycku.

Zawiadamiają policję. W międzyczasie dzwoni weterynarz i powiadamia właściciela o konieczności amputacji prawej tylnej łapy - cała kość udowa była roztrzaskana kulą. 


Na drugi dzień rano Pan Adam odnajduje miejsce, gdzie postrzelono Baraka, w odległości ok. 500 m w linii prostej od domu, na jego polu, w rowie, przy drodze. Na szczęście dokumentuje ślady. Informuje również myśliwego, pracownika leśnictwa Wilkus, zamieszkałego w Kutach o postrzeleniu psa i podejrzeniach, że zrobili to jego koledzy z koła łowieckiego „Mazury” i że zaraz w miejscu zdarzenia pojawi się policja, żeby zbadać ślady.
Zanim pojawia się policja, ślady zostają częściowo, celowo zatarte.
Na szczęście nie do końca….

Policja profesjonalnie prowadzi dochodzenie.


Myśliwi znów bezkarni…

Niech nigdy więcej żaden rzecznik Polskiego Związku Łowieckiego nie wypowiada słowa „etyka” – w żadnym znaczeniu.
Takie oto obietnice etyczne składał w telewizji:


https://www.facebook.com/
photo.php?v=447189715306037


W tej gminie członkowie koła łowieckiego "Mazury" mordują właścicielskie psy nie od dziś.

PZŁ milczy, bo koledzy to koledzy…. Wszyscy mieszkańcy wiedzą, kto strzela do psów sąsiadów…

Podejrzewany o postrzelenie Baraka to myśliwy i leśnik zarazem, pracownik nadleśnictwa Borki. Nie pierwszy to jego wyczyn, ludzie wiedzą, ludzie mówią….

Jeśli prokuratura uzna, że mozna postawić zarzuty konkretnej osobie, fundacja  Mondo Cane będzie pełnić rolę oskarżyciela posiłkowego.


Program TVN UWAGA na ten temat:


http://uwaga.tvn.pl/63520,news,,kto_okaleczyl_psa,reportaz.html
Wydarzenie na Facebook:https://www.facebook.com/events/413420998738471/ Dodane przez: Admin


222013
stycznia
WALKA O ZAKAZ UBOJU RYTUALNEGO TRWA

W czasie pierwszego posiedzenia Sejmu na poczatku stycznia, posłowie PSL nie zdecydowali się na złożenie projektu poselskiego legalizującego barbarzyński i okrutny ubój rytualny.

Jutro zaczyna się następne posiedzenie - mamy nadzieję że premier Tusk nie dopuści do etycznego cofnięcia Polski w mroki średniowiecza.

Tymczasem PSL pod światłym przewodnictwem ministra Kalemby przygotował projekt, który ma być procedowany jako rządowy, ale bez konsultacji społecznych.

Zagadką pozostaje, dlaczego minister odpowiedzialny pośrednio również za dobrostan zwierząt forsuje projekt, który w efekcie służy tylko niewielkiej grupie ludzi, a już na pewno nie ma nic wspólnego z respektowaniem wolności religijnych gdyż rytualnie morduje sie w polskich rzeźniach wyłącznie na eksport.

Przygotowany "na kolanie" projekt jest skandaliczny, a jeszcze bardziej skandaliczne jest jego uzasadnienie, w wielu punktach mijające się nie tylko ze zdrowym rozsądkiem, ale również z prawdą.

PROJEKT WRAZ Z UZASADNIENIEM TUTAJ:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.478494472208909.111636.237244239667268&type=1PANIE PREMIERZE TUSK!

PROSZĘ WYSŁUCHAC NASZEGO GŁOSU!  

SPOŁECZEŃSTWO POLSKIE NIE CHCE BYĆ KOJARZONE Z BARBARZYŃSTWEM!

Dodane przez: Admin


312012
grudnia
NASZE ŻYCZENIA NOWOROCZNE DLA WAS

W imieniu własnym i wszystkich członków Fundacji MONDO CANE życzymy wszystkim lepszego roku 2013.

Bądźcie zdrowsi, szczęśliwsi i bogatsi niż w 2012.

Miejcie w sobie jeszcze więcej empatii dla zwierząt.

A zwierzętom życzymy, żeby wszystkie miały swoich ludzi, zawsze pełną miskę i żeby nigdy nie doznały krzywdy z ręki człowieka.

I żeby opustoszały schroniska......

Wszystkiego Najlepszego!Dodane przez: Admin


192012
grudnia
WALKA O ZAKAZ UBOJU RYTUALNEGO TRWA I WKRACZA W OSTATNIĄ FAZĘ

W grudniu posłowie PSL  przygotowali projekt nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt, który ma być procedowany tylko kilka dni - prawdopodobnie już w styczniu Sejm przegłosuje usunięcie zapisu o ogłuszaniu zwierząt przed ubojem i tym samym dopuści legalność uboju rytualnego w Polsce.

Rzadko zdarza się, by jakaś ustawa była procedowana tak szybko. 
Musimy walczyć o humanitaryzm uboju, nie możemy pozwolić na cofanie polskiego prawa i okrutne praktyki grup interesu, dla których ważne są tylko korzyści finansowe.

Będziemy protestować do ostatniej chwili. Chcemy, by Polska znalazła się w grupie państw, dla których humanitarne traktowanie zwierząt jest ważne.

Wiemy, że wielu posłów opozycji głosować będzie przeciw tej hańbiącej polskich parlamentarzystów ustawie. 
Również w Platformie Obywatelskiej jest wielu ludzi, dla których cierpienia zwierząt w czasie uboju rytualnego nie są obojętne. 
Prawdopodobne jest jednak, że Klub PO zarządzi dyscyplinę podczas głosowania. 

Musimy walczyć o zachowanie w głosowaniu klauzuli sumienia dla posłów i nie obciążanie ich karami za głosowanie niezgodne ze stanowiskiem Klubu.

Protestuje wiele środowisk:

 • 137 organizacji ochrony zwierząt wysyła do premiera Donalda Tuska list otwarty
 • 105 polskich naukowców - w większości zoologów, filozofów i etyków również napisało do Premiera, dowodząc, że ubój rytualny jest z punktu widzenia nauki barbarzyństwem, którego można uniknąć
 • aktualnie zbierane są podpisy pod listem otwartym od ludzi kultury
Będziemy walczyć do końca! Chcemy być w Europie, nie tylko geograficznie, ale równiez cywilizacyjnie.

Treści protestów:

https://www.facebook.com/notes/katarzyna-%C5%9Bliwa-%C5%82obacz/list-otwarty-do-premiera-donalda-tuska-podpisany-przez-125-organizacji-w-sprawie/513020498722374

https://www.facebook.com/notes/katarzyna-%C5%9Bliwa-%C5%82obacz/list-103-naukowc%C3%B3w-polskich-do-premiera-protest-w-sprawie-uboju-rytualnego/513430815348009


wydarzenie na Facebook'u


https://www.facebook.com/events/385847834830509/?context=create


Dodane przez: Admin


92012
grudnia
KALENDARZ "WYBIERZ MIŚKA" Z MONDO CANE JUŻ DO KUPIENIA!

W tegorocznej edycji kalendarza "WYBIERZ MIŚKA" strona grudniowa przedstawia fundację MONDO CANE.

Mamy do sprzedania 150 szt. kalendarza - cały dochód ze sprzedaży przeznaczamy na pomoc bezdomnym zwierzętom.


Cena kalendarza to 20 zł plus koszt wysyłki - oczywiście można zapłacić więcej - wtedy więcej pieniędzy zasili nasze konto. 

Zamówienia przyjmujemy mailem   fundacja.mondocane@gmail.com
Dodane przez: AdminStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18