MILIONY PRZYJACIÓŁ - CZYLI POZYTYWNIE O RELACJACH ZE ZWIERZĘTAMI

Fundacja MONDO CANE rozpoczyna stałą współpracę z portalem 

http://www.milionyprzyjaciol.pl/


Będziemy cyklicznie zamieszczać tam felietony i oganizować akcje edukacyjne o szerokim zasięgu.

Portal MILIONY PRZYJACIÓŁ to portal dla wszystkich. Pokazuje relacje między ludźmi i zwierzętami bez epatowania okrucieństwem i nie rozwiązując problemów systemowych.
To przysłowiowy oddech świeżości w zalewających nas informacjach o niedoskonałości nas - ludzi, dwunoznych istot, które uzurpują sobie władanie światem.

Jak sami o sobie piszą:

"Strona tworzona przez miłośników zwierząt, której celem jest pokazanie wszystkim, nie tylko właścicielom zwierząt, jak należy z nimi postępować, jak się wobec nich zachowywać. Zachęcająca do tolerancji i promująca zmiany miejsca zwierząt w przestrzeni publicznej, tak aby ich opiekunom żyło się wygodniej. 

Nasze teksty nie wymagają szybkiego komentarza,  zachęcają do refleksji. Nasze filmy pokazują ludzi, którzy dla zwierząt wiele robią."

Mamy już wiele wspólnych planów, bo zgadzamy w wielu kwestiach  - uczmy sie od siebie nawzajem, rozmawiajmy o naszych pupilach, trafiajmy do ludzi, którzy zwierząt nie mają, wtedy nauczymy ich szacunku do naszych braci mniejszych. Edukujmy społeczeństwo.

To długa i żmudna droga, ale mamy nadzieję, że Polska stanie się kiedyś krajem, gdzie przestrzegać się będzie praw zwierząt dlatego, że społeczeństwo jest do tego przekonane.
Nawet najlepsze i najbardziej restrykcyjne prawo nie będzie respektowane, jeśli pokutować będą w społeczeństwie stereotypy i istnieć będzie społeczne przyzwolenie na traktowanie zwierząt przedmiotowo.

TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI!

Już wkrótce nasze pierwsze wspólne projekty.

powered by QuickCMS