LIKWIDACJA KOLEJNEJ MORDOWNI - MONDO CANE I OTOZ ANIMALS ZAMKNĘŁY SCHRONISKO W BYSTRYM K/GIŻYCKA

❤❤ LIKWIDACJA PSIEGO PIEKŁA W BYSTRYM – PIERWSZE PODSUMOWANIE ❤❤
 
W dniach 8-10 listopada likwidowaliśmy schronisko-mordownię w Bystrym k/Giżycka. To kolejne po Radysach "schronisko" mordownia, gdzie od 20 lat znęcano sie nad zwierzętami za gminne pieniądze. I kolejne prywatne schronisko na mapie najgorszych miejsc dla zwierząt w Polsce.
 
Po kilku dniach od zakończenia likwidacji schroniska w Bystrym możemy Wam już przedstawić informacje o jej przebiegu i efektach.
Interwencja rozpoczęła się 8 listopada i zakończyła 10 listopada.
 
Została przeprowadzona przez OTOZ ANIMALS, Fundację MONDO CANE i zainicjowana przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ, prokuratora Michała Choromańskiego, który kilka tygodni wcześniej zaprosił nas do udziału w niej, czyniąc nas jednocześnie poszkodowanymi i stronami w sprawie karnej przeciw właścicielom tego piekła dla zwierząt.
Interwencja została zaplanowana na podstawie dużej ilości materiałów dot. nieprawidłowości dostarczanych do Prokuratury przez kilka lokalnych stowarzyszeń i osób prywatnych, które wymienimy niżej.
 
W ciągu trzech dni z piekła w Bystrym i prywatnej posesji właściciela wyjechało 166 psów, 2 koty i 2 papugi. Wszystkie zostały zabezpieczone jako dowody w sprawie i przekazane naszym dwóm organizacjom z prawem do opieki i szukania im domów. Właściciel i jego żona zostali zatrzymani na 48 godzin w pierwszym dniu interwencji i postawiono im zarzuty znęcania się nad zwierzętami.
 
Wśród odebranych psów są takie, które nie przeżyłyby długo, ranne i chore.
Materiał dowodowy ciągle jest i będzie uzupełniany, ponieważ cały czas robione są oględziny weterynaryjne i obserwacje behawioralne.
Interwencja musiała zakończyć się w ciągu trzech dni i dlatego była trudna.
 
Na szczęście na nasz apel o pomoc w rozlokowaniu odebranych zwierząt odpowiedziały schroniska, organizacje i osoby prywatne. Ostatnie dwa psy dotarły na miejsce przeznaczenia o godz. 2.00 w nocy, z 10 na 11 listopada. Wszystkie odebrane psy szukają nowych domów, poniżej lista miejsc, gdzie możecie je adoptować, wybierzcie miejsce, do którego macie najbliżej:
- schronisko OTOZ Animals w Tczewie
- schronisko OTOZ Animals Ciapkowo w Gdyni
- nasza placówka OTOZ Animals w Bojanie koło Gdyni
- Fundacja VIVA, schronisko Korabiewice
- schronisko w Pile
- schronisko w Gorzowie Wlkp.
- schronisko w Poznaniu
- schronisko Sonieczkowo w Augustowie
- schronisko w Olsztynie
- schronisko w Białymstoku
- schronisko w Kołobrzegu
- Fundacja Funta Kłaków Warte, Pobiedziska k/Poznania
- schronisko DISEL w Aleksandrowie Kujawskim
- Hotel J.J. Pośpieszyńscy w Zadzimiu, łódzkie
- Stowarzyszenie Uwolnij Psa w Olecku
 
Wszystkie psy z Bystrego zasługują na kochające domy, żeby mogły zapomnieć o horrorze, jaki przeżyły.
 
Prosimy Was o pomoc – postarajmy się wspólnie, żeby wszystkie psiaki z piekła poznały lepsze życie w swoich domach do końca tego roku.
To wielkie wyzwanie, ale interwencja w Radysach udowodniła jak wielkie serca mogą mieć ludzie w całej Polsce, gdy idzie o stworzenie nowego życia dla zmaltretowanych przez złych ludzi zwierząt.
 
Interwencja nigdy nie miałaby miejsca, gdyby grupa zdeterminowanych osób nie zbierała przez ponad rok materiału dowodowego.
Z całego serca dziękujemy dziewczynom ze Stowarzyszenia Uwolnij Psa z Olecka i osobom z nimi współpracującymi w tym Aleksandrze Sajdak i Angelice Gniewkowskiej.
 
W tej chwili wszystkie odebrane zwierzęta mają dobre warunki, są leczone i zaopiekowane, ale przede wszystkim poznają dobrych ludzi, po tym co przeszły. Schronisko to jednak nie dom. I musimy im pomóc w dotarciu do ostatecznego celu ich podróży czyli kochających, nowych właścicieli.
Z głębi serca dziękujemy za dotychczasową pomoc – to Wasze wpłaty pozwoliły na dokonanie tego, co wydawało się od lat niemożliwe.
 
Niestety, koszty utrzymania i leczenia zwierząt rosną i ciągle musimy Was prosić o pomoc. Tym bardziej, że chcemy przygotować się do zimy. Obawiamy się, że nie wszystkie psiaki znajdą nowe domy.
 
Pomóc można na kilka sposobów:
-> wspierając zbiórkę
 
-> wpłacając datek na :
PKO BP: 55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
tytułem - pomoc dla psiaków - Bystre
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
Paypal : paypal@otoz.pl
 
OTOZ Animals
ul. Rzemieślnicza 2
84-207 Bojano
 
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM 💞😍
 
Na zdjęciach smutne i zrezygnowane psiaki w Bystrym, teraz zaczynają nowe życie 🥰
powered by QuickCMS